Otázky uživatelů

FAQ

Často kladené otázky

Ano, modely EDU-mod jsou kompatibilní s libovolným systémem s 24V logikou a dostatečným počtem vstupů a výstupů

Algoritmy v prostředí Mosaic je možné tvořit ve všech jazycích normy IEC 61131-3, tedy IL, ST, LD, FBD a SFC. Mosaic navíc podporuje firemní jazyk CFC.

Ano, konfiguraci lze dle přání zákazníka měnit. Základní konfigurace s CPU CP-2007 je optimální, ale můžeme pracoviště osadit jiným základním modulem, počet I/O se dá zvětšit rozšiřovacími moduly. Doporučuji EDUtec doplnit o přístroje techniky budov Cfox, Rfox.

Úprava je možná a vřele ji doporučuji. Zmiňovaný PLC nepodporuje jazyky normy, Hardware i systémové služby jsou poplatné době výroby, potřebám současné automatizace již nevyhovuje. Rádi vaše pracoviště upravíme. 

V 90. letech minulého století vznikla norma PLC Open, která se snaží sjednotit PLC na celém světě. Její 3. část se týká programování. Pokud PLC vašeho výrobce vyhovují normě, neměl by být problém. Samozřejmě kompatibilita nemusí být stoprocentní, vývojová prostředí nebudou stejná, ale ze své zkušenosti vím, studentům nedělá problém programovat Siemens, Allen Bradley, Omron a další PLC, když předtím pracovali s Foxtroty.

Standardní semináře a školení systémů Tecomat provádí společnost Teco,a.s ve svém školicím středisku. Po domluvě můžeme nabídnout školení pro učitele, podle vašich představ, nejlépe na vašem pracovišti