žákovské pracoviště pro výuku PLC

EDUtec

Praktická výuka automatizace - PLC systémy

Osazený PLC systém

Základem pracoviště je PLC Foxtrot 2. generace s výkonnou CPU, moderními komunikačními možnostmi a periferní jednotkou s velkým množstvím digitálních i analogových vstupů a výstupů. Centrála disponuje sběrnicí CIB (Common Instalation Bus) pro připojení jednotek inteligentní techniky budov. Zabudovaný WebServer posouvá PLC do oblasti IoT s možností vzdáleného přístupu prostřednictvím webového prohlížeče

Provedení pracoviště

První verze systému EDUtec byla vyvinuta již v 90. letech minulého století, použité řídicí systémy sledovaly nejnovější trendy své doby. Současný EDUtec je osazen PLC systémem Foxtrot 2 s centrálou CP-2007. Na přání zákazníka můžeme HW konfiguraci libovolně upravit. Periferní jednotka disponuje řadou digitálních i analogových I/O, které lze snadno pomocí dodané kabeláže připojit k jednotkám spínačů, LED, případně modelům EDU-mod.

Starší verze pracoviště

Aktuálně dodáváme pracoviště umístěné v praktickém hliníkovém kufru s prostorem pro uložení dalšího příslušenství - například modelů EDU-mod. Součásti pracoviště jsou prostřednictvím DIN lišty osazeny na plastové základně, kterou je možné z kufru vyjmout - ušetříte místo na stolech. Dřívější provedení byla umístěna na plastovém výlisku. Dnes se již nedodává.